Meblowanie

Praktyczny salon krok po kroku. 5 złotych zasad

Praktyczny salon krok po kroku. 5 złotych zasad

Każdy pragnie mieć idealny i piękny salon. Taki, którym będą się zachwycać goście i który królowałby na Instagramie i Pinterest. Wymarzony pokój dzienny nie musi być odległym marzeniem, wystarczy, że będziesz się trzymać tych prostych 5 zasad, a uzyskasz upragniony efekt!

Pamiętaj o stylu

Podstawową zasadą przy projektowaniu wnętrz jest określenie stylu w jakim chcesz mieć salon. Kiedy ustalisz co Ci się podoba, reszta pójdzie jak z płatka. Warto łączyć zbliżone do siebie trendy wnętrzarskie, lecz mieszanie nowoczesnego wnętrza z klasycznymi meblami do salonu może przynieść opłakane skutki.

Meble do salonu

Wybierając meble do pokoju dziennego, zastanów się czego naprawdę potrzebujesz. Zbyt duża ilość mebli w małym salonie będzie przytłaczająca, a z drugiej strony, przestronne wnętrza z nielicznymi meblami będą wyglądały jak niezagospodarowane i puste. Odpowiednia ilość mebli w pokoju dziennym jest kluczowa nie tylko z uwagi na estetykę, ale też praktyczność.

Puste ściany

Obrazy i ramki na zdjęcia mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak nic tak nie odmienia wnętrza jak zagospodarowane ściany. Zamiast małych zdjęć wykorzystaj duże formaty np. 70×100 cm. Ciekawy klimat zapewnią także plakaty filmów, kolorowe abstrakcje, mapy czy kolaże z suszonych kwiatów. Ramy i antyramy możesz także postawić na komodzie lub konsolecie i oprzeć o ścianę, dzięki temu unikniesz wiercenia, a efekt pozostanie taki sam.

Miękkie tkaniny

Nic tak nie ociepla wnętrza jak miękkie i puszyste tkaniny. Właśnie dzięki takim szczegółom jak oryginalne obicie krzeseł przy stole jadalnianym, ozdobna poduszka na fotelu czy pozornie niedbale rzucony pled na narożniku wnętrze nabiera charakteru. Drobne dodatki potrafią całkowicie odmienić wnętrze i nadać mu szyku.

Moc zapachów
Zdecydowanie lepiej się czujemy w miejscach, gdzie ładnie pachnie. Zauważ, że w galeriach handlowych każdy sklep odzieżowy ma swój niepowtarzalny i intensywny zapach, jeżeli przypadnie Ci do gustu prawdopodobnie instynktownie do niego wejdziesz. A to dlatego, że zmysł zapachu jest naszym najsilniejszym zmysłem i jest ściśle powiązany z emocjami i pamięcią. Ale jak to ma się do pokoju dziennego? Zapachowe świece i dyfuzory lub świeże kwiaty ustawione na meblach w salonie sprawią, że wypełni go piękna woń. Wybierz zapachy, które kojarzą Ci się z domem i bezpieczeństwem, a po przekroczeniu progu salonu ogarnie Cię błogi nastrój i szybciej się zrelaksujesz.

Udostępnij