Meblowanie

Jak wybrać meble do salonu?

Jak wybrać meble do salonu?

Zakup mebli do salonu to poważna sprawa, w końcu są to meble na lata, które niejako są także wizytówką domu. Salon jest miejscem reprezentatywnym, ponieważ to w nim przyjmujemy gości i organizujemy spotkania rodzinne. Decyzja o wyborze systemu mebli do salonu powinna być bardzo dokładnie przemyślana, aby po tygodniu nie żałować.

Zacznij od stylu

W momencie, w którym określisz jakie meble Ci się podobają, odnajdziesz swój styl i zawęzisz krąg poszukiwań. Jeżeli masz sprecyzowany gust, będzie Ci łatwiej, a jeżeli nie wiesz czego szukasz i żadne meble do salonu Cię nie przekonują – idź w klasykę. Ponadczasowy kolor dąb sonoma nie wychodzi z mody już od ponad dekady i daje gwarancję uniwersalnego designu, systemy mebli w tym wybarwieniu pasują do każdego koloru i dekoracji. Jeśli masz sprecyzowany styl mebli do pokoju dziennego i chcesz iść w jego kierunku, to najtrudniejszy etap już za Tobą.

Pamiętaj o funkcjonalności

Ładne meble do salonu to nie wszystko, ważne jest, aby były pakowne i wytrzymałe. O ile w domach prywatnych część rzeczy można przechowywać na strychu, w piwnicy, garderobie lub przysłowiowej „graciarni”, a tyle w bloku wiele osób nie ma tego luksusu. Należy wówczas brać pod uwagę fakt, że wszystkie naczynia, obrusy, pościele i mnóstwo innych rzeczy trzeba gdzieś ulokować. Odpowiednio skompletowane meble do salonu mogą rozwiązać ten problem. Zestaw złożony z: dużej komody, witryny, regału, szafki RTV, półki i ławy pozwoli na odpowiednie zagospodarowanie niezbędnych przedmiotów.

Meble do salonu w bloku

Pomieszczenia w blokach różnią się powierzchnią od tych w domach jednorodzinnych – są zwykle mniejsze. Z myślą o salonach w mieszkaniach producenci wykonują meble nieco węższe, aby pasowały do wąskich pokoi. Meble do salonu w bloku, które są płytsze o kilka centymetrów nie tracą na pakowności, a lepiej się prezentują i nie zabierają bezcennej w bloku powierzchni. Masywne meble sprawiają, że pokój wydaje się mniejszy i zagracony, z kolei meble na nóżkach, w jasnych barwach i o mniejszej głębokości doskonale sprawdzą się w małym salonie.

Udostępnij