Meblowanie

Jak urządzić salon połączony z jadalnią?

Jak urządzić salon połączony z jadalnią?

Nowe budownictwo charakteryzują otwarte przestrzenie, gdzie salon, kuchnia i jadalnia to jedno duże pomieszczenie. Meblując je łatwo popełnić podstawowy błąd, czyli zaaranżować każdą z tych płaszczyzn, jakby była osobnym pokojem. Taki zabieg może doprowadzić do tego, że nic nie będzie spójne, a całość nie będzie prezentowała się estetycznie. Zobacz, w jaki sposób nie dopuścić do wnętrzarskiego faux-pas.

W jednym stylu

Estetyczne wnętrza cechują się przede wszystkim tym, że są utrzymane w jednym stylu, nie panuje w nich wnętrzarski misz-masz i cały dom jest zaprojektowany w tym samym tonie. Sprawa może wydawać się trudna, ale to tylko pozory, ponieważ zarówno meble kuchenne jak i do salonu znajdziesz niemal w każdym stylu – od klasycznych ramkowych frontów, przez klasyczne i gładkie z uchwytem, po nowoczesne bezuchwytowe i w połysku.

Meble do salonu i jadalni

Umeblowanie zarówno pokoju dziennego jak i strefy jadalnianej takimi samymi meblami nie powinno stanowić problemu. Wiele sklepów oferuje systemy mebli, których oferta obejmuje wyposażenie obu tych wnętrz. Na stronie www.parkmebli.pl znajdziesz kolekcje mebli do salonu w każdym stylu. W internetowym sklepie meblowym Park Mebli możesz zobaczyć inspirujące zdjęcia salonu połączonego z jadalnią, które są umeblowane tym samym systemem mebli.

Problem powstaje kiedy dedykowana do salonu kolekcja mebli nie ma stołu. Warto wówczas sprawdzić inne systemy w tym samym lub podobnym kolorze, ponieważ może on mieć w asortymencie stół jadalniany, którego szukasz.

Meble do kuchni

Znalezienie identycznych mebli do salonu i do kuchni może być nie lada wyzwaniem, dlatego dobrym rozwiązaniem są drobne połączenia pomiędzy tymi przestrzeniami. Zastosowanie takich samych uchwytów w meblach kuchennych i salonowych, jednolita kolorystyka ścian i mebli czy podobne dodatki sprawią, że jedna strefa będzie nawiązywała do drugiej i wspólnie stworzą całość. Spójny wystrój, nawet jeśli meble nie są w tym samym kolorze, sprawi, że pokój dzienny połączony z kuchnią i jadalnia będą prezentowały się estetycznie.

Udostępnij